Ušteda energije
Visoka učinkovitost
Maksimalni nominalni Stupanj iskorištenja iznosi 110,3% s obzirom na ogrjevnu vrijednost i 99,4% s obzirom na gorivu vrijednost. Time su dostignute fizikalne granice.
Prednosti uređaja
Veliki raspon snage
Sa snagama od 210 do 300 kW, plamenik WTC-GB idealan je za grijanje većih zgrada i ustanova. U kombinaciji je moguće spojiti do četiri kotla u kaskadu snage do 1160 kW.
Tih rad
Buka u radu učinkovito se smanjuje zahvaljujući integriranom prigušivaču buke u usisu (210 kW).
Uzorna sigurnost
Elektronički sustav nadziranja preko osjetnika u dimnim plinovima, polaznom i povratnom vodu, kao i putem prekidača za slučaj nedostatka vode, kontrolira učinkovitost grijanja uređaja WTC-GB.
Najviši standard kvalitete
U Weishaupt kondenzacijske sustave ugrađeno je dugogodišnje iskustvo i rad na razvoju. Kod proizvodnje se koriste samo odabrani materijali i komponente.
Instaliranje
Opcije sučelja
Uz opcije sučelja postoji mogućnost priključenja sustava automatizacije zgrade ili individualnog nadziranja i upravljanja.
Tehnika sustava
Weishaupt u svojoj ponudi ima opsežan pribor. Od dimovodnih sustava preko grijala pitke vode, hidrauličkih komponenti i regulacija pa do solarnih kolektora za zagrijavanje pitke vode ili kao potpora grijanju, sve dolazi od istog proizvođača te je optimalno međusobno usklađeno.
Vaša pitanja.Naši odgovori na temu Sustavi grijanja.
Weishaupt kondenzacijski uređaj sa stupnjem učinkovitosti 110 %. Kako je to moguće?
Sustav grijanja s kondenzacijskom tehnikom, zbog svoje specifične konstrukcije površine izmjenjivača topline, u mogućnosti je dimnim plinovima oduzeti ne samo toplinu izgaranja, već također i toplinu isparavanja te ju dovesti u sustav grijanja. Dimni plinovi se još kondenziraju u izmjenjivaču topline i pri tome nastalu toplinu predaju sustavu grijanja. Na taj način računski Stupanj učinkovitosti prekoračuje teoretsku granicu od 100 %.
Ima li smisla prilikom modernizacije sustav grijanja na ulje zamijeniti novim uljnim kondenzacijskim sustavom?
Da, to u potpunosti ima smisla. Radi pojašnjenja: Nekada su kotlovi grijanja radili s konstantnom temperaturom kotla od, primjerice, 70 °C. Sobnom temperaturom se upravljalo putem regulacijskih ili termostatskih ventila. Budući da su kotlovi grijanja radili tijekom cijele godine kako bi, osim grijanja, u ljetnim mjesecima pokrili i potrebe za toplom vodom, nastajali bi vrlo veliki gubici energije. Unatoč eventualno kasnije ugrađenoj toplinskoj izolaciji, zamjena zastarjelih kotlova grijanja se isplati. Primjeri iz prakse pokazuju da su zamjenom tehnike grijanja i regulacije moguće ukupne uštede i do 30 % u odnosu na zastarjele kotlove grijanja.